2018 Subject Awards

Subject Awards 2018

Congratulations to all students who received Subject Awards for 2018.

Mathematics

Y7           Nethaka Godawitharan
Y8           Aaditya Shah
Y9           Heidi Elzer
Y10         Sean Ryan

Science

Y7           David Slavin
Y8           Xane Evans
Y9           Sascha Taylor
Y10         Emily Camilleri

English

Y7           Rafael King
Y8           Savahna Millar
Y9           Emma Killeen
Y10         Asher McCarthy

HASS

Y7           Makiah Centracchio
Y8           Xane Evans
Y9           Emma Killeen
Y10         Emily Camilleri

Italian

Y7           Jerome Otanes
Y7           Ariel Sala Tenna
Y8           Anais Haslam
Y9           Jesse Shepherd

Indonesian

Y10         Emily Camilleri

Music

Y7           Shania Sotto
Y8           Emily Healy
Y9           Selena Vidal
Y10         Joel Peiris

Media

Y8           Savahna Millar
Y9           Corey Screaigh
Y10         Maya Broomhall

Specialist Artsmedia

Y7           Cosette Turner
Y8           Aaditya Shah
Y9           Jasmine Mumme
Y10         Jaime Mumme

Drama

Y7           Jaxon Dann
Y9           Rachel Pham
Y10         Nicola Kinnane

Dance

Y7           Cerise Ireland

Visual Arts

Y9           Daniesha Middleton

Specialist Engineering

Y9           Sascha Taylor

Applied Engineering

Y7           Sophie Polsen
Y8           Riley Kramer
Y9           Andy Tan
Y9           Zachary Fleming

Information &

Communications Technology

Y7           Alyssa Bourn-James
Y8           Xane Evans
Y9           Emma  Killeen

Digital Technologies

Y7           Ariel Sala Tenna

Computing

Y10         Subaru Saito Abdullah

Textiles

Y7           Tahilia Lilly
Y8           Isobel Donohue
Y9           Isabella Kelly
Y10         Olivia Boyle

Food and You

Y7           Shania Sotto
Y8           Holly Walding
Y8           Angeline Guanzon

Food to Share

Y9           Heidi Elzer
Y9           Jasmin Beckwith

Let’s Cook

Y7           Marjorie Valera
Y9           Jesse Shepherd

Café/International

Y10         Ysobelle Lastimado
Y10         Caitlyn McKechnie
Y10         Ashlee Polsen

Mechanical Workshop

Y10         Aiden Hendriks

Applied Engineering

Y7           Sophie Polsen
Y8           Riley Kramer
Y9           Andy Tan
Y10         Zachary Fleming
Y10         Marik Trajkovski

Specialist Engineering

Y7           Jack Benz
Y8           Xane Evans
Y10         Freja Jensen